Кошик
Немає відгуків, додати
+380352 40 48 49

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЦЕНТР КОРЕКЦІЇ СЛУХУ

Шум у вухах (тиннітус)

Шум у вухах (тиннітус)
Шум у вухах (тиннітус)

31.07.15

Шум у вухах (тиннітус).

Тиннітус ― (від лат. «Дзвеніти») являє собою мимовільне сприйняття звуку, що виникає в голові. Приблизно в 80-85% випадків тиннитус супроводжується втратою слуху. Він може бути викликаний впливом гучних звуків, травмою, інфекцією, старінням або стресом.

Шум у вухах, або шум у голові зустрічається досить часто. Він може бути приходять і постійним, незначним або дуже сильним, а частота його може варіювати від низького гудіння до високого писку. Він може бути суб'єктивним (чутним тільки для самого хворого) або об'єктивним (коли його чують та інші).

Шум у вухах завжди повинен розцінюватися як симптом захворювання, а не хвороба, як наприклад, біль в руці або нозі є симптомом, а не хворобою. Функція слухового нерва полягає в передачі звуків, а в тих випадках, коли він якимось чином роздратований, мозок сприймає ці імпульси роздратування як шум. Цей ефект схожий на відчуття нервів в якій-небудь частині тіла при їх подразненні. Якщо вщипнути шкіру на руці, ми викличемо болюче відчуття, тому що будуть роздратовані нерви.

Однією з найбільш поширених причин тіннітуса вважається пошкодження волоскових сенсорних клітин внутрішнього вуха, яке також викликає втрату слуху. Тиннітус також пов'язаний з:

    Дегенерацією кісток середнього вуха
    Травмою в області вух, шиї та голови
    Неврологічними порушеннями
    Впливом гучного шуму
    Побічними ефектами ліків

Якщо під час обстеження виявляється причина (локального або загального характеру), яка послужила поштовхом до виникнення шуму, необхідна корекція може полегшити стан хворого. Однак у більшості випадків не існує медикаментозного або хірургічного лікування, здатного позбавити від шуму. У деяких випадках при порушенні мозкового кровообігу може бути призначений курс інфузійної терапії.
У хворих зі зниженим слухом найефективнішим методом лікування є користування слуховим апаратом. Звук, чутний через слуховий апарат не тільки покращує сприйняття мови, але й маскує шум у вухах, який стає менш помітним.

Пацієнтам з нормальним слухом, які мають інтенсивний вушний шум, можна запропонувати маскування шуму за допомогою спеціального апарату.

ReSound AleraTS ™ є інновацією в лікуванні тіннітуса. Він поєднує в собі передові технології слухових апаратів з інноваційним генератором тіннітуса. Генератор тіннітуса видає звуки, роблячи неприємний шум менш помітним, і відволікає Вашу увагу від тіннітуса. Такий метод відомий як Звукова Терапія. Цей метод визнаний найбільш ефективним способом лікування тіннітуса.

Звукова Терапія може бути описана за аналогією з використанням "свічки в темній кімнаті". Коли свічка на столі в темній кімнаті, вона значно контрастує на тлі навколишнього оточення, таким чином на ній можна легко сфокусуватися і виявити її. Однак таку ж свічку в добре освітленій кімнаті вже складніше виявити через зниження контрастності. Мета звукової терапії навчити мозок реагувати по-різному і класифікувати тиннітус як навіжений звук, який зливається з фоновим шумом.

При застосуванні Звуковий Терапії:

    Шум у вухах більше не буде в центрі Вашої уваги
    Неприємний шум тіннітуса буде менш помітний
    Індивідуальна настройка під проблему кожного окремого пацієнта

Кожен випадок дзвону у вухах є унікальним. ReSound Alera TS ™ надає індивідуальні рішення даної проблеми. Ваш фахівець з підбору та налаштування слухового апарату може налаштувати його індивідуально під Вас. Неважливо, чи є у Вас зниження слуху чи ні, ReSound Alera TS ™ допоможе Вам управляти шумом у вухах.
Попередні статті