Кошик
Немає відгуків, додати
+380352 40 48 49

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЦЕНТР КОРЕКЦІЇ СЛУХУ

Про порушення слуху

Про порушення слуху
Про порушення слуху

31.07.15

Про порушення слуху
  Порушення слуху прийнято пов'язувати з досягненням людиною похилого віку. Незважаючи на те, що шанси зіткнутися з погіршенням слуху збільшуються саме з віком, відсоток молодих людей з втратою слуху набагато вище, ніж нам кажется.В сучасних насиченому подіями світі ми часто стикаємося з навколишнім шумом різної інтенсивності: виробництво, галасливі автостради, дискотеки, музичний плеєр, метро, ​​- все це може може стати причинами погіршення слуху в будь-якому віці.
Порушення слуху ― не рідкість у наш час!
10% людей мають ту чи іншу ступінь порушення слуху. Як це не сумно, але це кожен десятий! Але є і хороша новина! Приблизно в 95% випадків погіршення слуху можна допомогти слуховими апаратами.   Симптоми порушення слуху і що робити далі?

Зниження слуху виявляється поступово
Порушення слуху, як правило, проявляється поступово. Люди зазвичай не звертають увагу на втрату звичних «щоденних» звуків. І, найчастіше, вони цього не помічають до тих пір, поки не почнуть втрачати найважливіші в житті звуки, такі як голоси близьких, друзів, колег по роботі і т.п.
Ступінь порушення слуху не завжди важка, але який би легкої вона не була, якщо спробувати вирішити цю проблему, життя стане набагато кращим і яскравішим.
Порушений слух чи ні?
Як визначити, порушений слух чи ні? Пройдіть наш он-лайн тест і отримаєте професійну рекомендацію за його результатами.
Тестування займе не більше хвилини.
Для комплексної діагностики слуху необхідно звернутися до фахівця.

Існує досить багато типів зниження слуху, але більшість з них потрапляють в одну з цих категорій: сенсоневральна, кондуктивна та змішана.
Сенсоневральної зниження слуху
Зниження слуху цього типу зустрічається найчастіше. Сенсоневральної зниження слуху виникає при ураженні волоскових клітин, які передають в мозок звук, перетворений в імпульси. Ці мікроскопічні волоскові клітини можуть зігнутися або зламатися з різних причин:
    Генетична схильність
    Вплив шуму
    Вірусні інфекції у внутрішньому вусі
    Вплив токсинів
    Порушення кровообігу
    Неврологічні захворювання
    Стрес
    Ускладнення медичного лікування (наприклад, хіміотерапія або променева терапія)
    Черепно-мозкові травми
    Вік
Результат майже завжди один: Вам стає все складніше розрізняти мова в шумі; зникає повністю здатність чути високочастотні звуки, такі як спів птахів, жіночі та дитячі голоси, звуки деяких музичних інструментів. Починає здаватися, що люди навколо невиразно бурмочуть і Вам майже завжди доводиться просити їх повторювати сказане.
Сенсоневральної зниження слуху необоротно і не може бути скориговано медичним лікуванням, слуховий апарат в цьому випадку ― єдине, що зможе допомогти.
Кондуктивним зниження слуху
Кондуктивним зниження слуху виникає тоді, коли звукові хвилі не можуть пройти у внутрішнє вухо. Це може статися через:

    генетичних порушень анатомії вуха зовнішнього чи середнього вуха
    накопичення сірки в слуховому проході;
    накопичення рідини в середньому вусі;
    непорушності кісточок в середньому вусі (отосклероз);
    інфекційних захворювань середнього вуха;
    перфорації барабанної перетинки.
Кондуктивним зниження слуху, як правило, піддається медичному лікуванню.
Зниження слуху змішаного типу
Трапляється, що в однієї людини присутні як сенсоневральна, так і кондуктивним зниження слуху. Такий тип зниження слуху називається змішаний і може коригуватися лікуванням і використанням слухового апарату..Що означає зниження слуху в цифрах?

Слух вимірюється за шкалою децибел (дБ) в порівнянні з «нормою». Дана шкала використовується для оцінки наявності і ступеня зниження слуху у людини. У ході діагностики фахівець-сурдолог здійснює перевірку і вимір слуху, результати яких фіксується у вигляді аудіограми (див. Далі).
Ступеня зниження слуху
На даній шкалі представлені різні ступені зниження слуху (Слуховий поріг).

Нормальний слух (Слуховий поріг < 25 дБ)

Легкий ступінь зниження слуху (Слуховий поріг 26-40 дБ)

Виникають складності, щоб почути / зрозуміти тиху мову або шепіт, або мова в шумному оточенні.
Середня ступінь зниження слуху (Слуховий поріг 41-55 дБ)

Виникають складності, щоб почути / зрозуміти нормальну мову поблизу, або нормальну мову в тихому (наприклад, офісному) оточенні.
Среднетяжелая ступінь зниження слуху (Слуховий поріг 56-70 дБ)

Виникають складнощі в розумінні мови в побуті, слуханні дзвінка телефону.
Важка ступінь зниження слуху (Слуховий поріг 71-90 дБ)

Можете чути тільки дуже гучні звуки: наприклад, гучну мова, крик, звук сирени або стукіт дверей.
Глибока ступінь зниження слуху (Слуховий поріг 90+ дБ)

Складно почути навіть звук заведеного мотоцикла або працюючого верстата.

Дуже важливо враховувати ступінь зниження слуху при виборі слухового апарату: не будь-який апарат підійде при тому чи іншому зниженні. Більш детальну інформацію про це Ви знайдете в розділі Продукція.
Аудіограма
Аудіограма ― це візуальне, зорове представлення Вашого слуху.
http://www.gnresound.ru/~/media/Images/ReSound/Generic/Article-images/audiogram_normal_1.jpg?h=400&w=425
За результатами діагностики Вашої слуху фахівець-сурдолог накреслить графічну криву ― аудіограму Вашої слуху.
На даному графіку представлена ​​типова аудиограмма людини з нормальним слухом:
audiogram_normal_1

А на графіку нижче представлена ​​аудиограмма людини з віковим погіршенням слуху:
http://www.gnresound.ru/~/media/Images/ReSound/Generic/Article-images/audiogram_loss_1.jpg?h=400&w=425
audiogram_loss_1

Саме даними аудіограми буде користуватися фахівець-сурдолог для остаточного рішення, направити Вас до оториноларинголога для медичного лікування або виписати певного типу слуховий апарат.

Носити слуховий апарат ― значить заново відкрити для себе задоволення від спілкування з родиною і друзями, знову відчути себе важливим і впевненим співробітником на роботі, знову отримувати радість від улюблених фільмів, музики, цікавих ТВ-програм. Навчитися жити зі слуховим апаратом значить ― знову мати всі п'ять почуттів!
Нема чого чекати
Відкладати прийняття важкого рішення природно для людини, проте, якщо справа стосується Вашої слуху, те, чим швидше Ви зробите перший крок, тим легше буде впоратися з подальшим погіршенням слуху. Чим довше відтягувати своє рішення, тим складніше Вам буде усвідомлювати втрату природних звуків, оскільки Ви будете продовжувати не почув їх.
Слуховий апарат поверне Вам здатність сприймати звуки.
Сучасні слухові апарати практично непомітні
Сьогодні виробники пропонують різні типи слухових апаратів. Маленькі, зручні та привабливі, під колір шкіри або волосся. Фактично навколишні люди не зможуть помітити, що Ви носите слуховий апарат.
Зробіть перший крок
Першим кроком до подолання погіршення слуху має стати візит до фахівця-сурдолог у Вашому місті для проведення професійної діагностики слуху і визначення типу та причини зниження слуху.

Що мені робити?

Якщо є підозра на погіршення слуху, перше, що необхідно зробити, ― знайти фахівця-сурдолога для професійної діагностики слуху. Результат тесту покаже, чи є у Вас зниження слуху і якого воно типу.
Якщо у Вас зниження слуху
У випадку, якщо діагностика показала, що у Вас є зниження слуху або тиннитус (шум у вухах), Ваш фахівець-сурдолог підкаже, чи можна вирішити цю проблему за допомогою слухового апарату, і якщо так ― то апарат якого типу найкраще Вам підійде.
 Якщо Ваш фахівецьпідозрює у Вас кондуктивним зниження слуху, то, швидше за все, для подальшого обстеження він порадить Вам звернутися до оториноларинголога.
 Більше інформації про візит до лікаря читайте в розділі Відвідування фахівця.
 Знайдіть фахівця у Вашому регіоні.

Попередні статті